Witaj na blogu Gatta < Przejdź do sklepu Gatta.pl

5 zalet bielizny bezszwowej

5 zalet bielizny bezszwowej
Porady

Mówiąc o bieliźnie bezszwowej, na myśl od razu przychodzi słowo wygoda. Rzeczywiście, jest to wyjątkowo komfortowy rodzaj bielizny. Wynika to z kilku powodów. Ale to nie jedyna zaleta braku szwów w majtkach czy biustonoszach. Co jeszcze wyróżnia bieliznę seamlessową? 

Jak powstaje bielizna bezszwowa

Zanim przejdziemy do opisywania zalet bielizny bezszwowej, warto poznać kilka faktów na temat jej powstawania. Podstawowa wiedza na temat tego procesu pozwoli zrozumieć jej fenomen.

Poszczególne rodzaje bielizny – majtki, biustonosze, topy i wiele innych – powstaje w nieco odmienny sposób. Jednak w każdym przypadku, bielizna bezszwowa, nazywana również seamless (z ang.: bez szwów), jest dziana na szydełkarkach cylindrycznych. Pozwala to na stworzenie bielizny pozbawionej szwów bocznych. Posiada jedynie szwy łączące, dzięki którym otrzymujemy pożądaną formę. W przypadku majtek jest to jeden płaski szew na wysokości klina, łączący tył z przodem. Dzięki temu jest niewidoczny i niewyczuwalny. W zależności od skomplikowania wzoru wykorzystuje się różne modele szydełkarek. 

Bielizna bezszwowa marki Gatta dostępna jest przede wszystkim w trzech podstawowych kolorach: białym, czarnym oraz cielistym. Jest to podyktowane potrzebami klientek. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby ufarbować bieliznę na dowolny kolor. O tym, jaką metodą zostanie to zrobione, decyduje rodzaj przędz. Z kolei to, jakie włókna zostaną wybrane do dziania bielizny, zależy m.in. od jej przeznaczenia. Przyjemnie miękka i niezwykle wygodna bielizna na co dzień jest wykonana z wiskozy, bawełny lub mikrofibry. Majtki wyszczuplające, aby dobrze spełniały swoją funkcję, muszą posiadać dużą zawartość elastanu w mieszance z poliamidem. Bielizna stworzona z myślą o kobietach w ciąży jest dziana z przewiewnej i miękkiej bawełny. Warto wiedzieć, że wszystkie majtki bezszwowe marki Gatta, bez względu na ich przeznaczenie, mają w klinie antybakteryjną przędzę z jonami srebra, która chroni nasze intymne miejsca przed rozwojem drobnoustrojów, zapewniając komfort użytkowania przez cały dzień.

5 zalet bielizny bezszwowej

Sposób, w jaki dziana jest bielizna bezszwowa, ma ogromny wpływ na jej cechy. Do największych zalet majtek, biustonoszy i innego rodzaju bielizny seamless, należą:

  1. brak szwów bocznych – to główny wyróżnik bielizny seamlessowej. Dzięki temu jest ona ultrawygodna. Możesz zapomnieć o nieprzyjemnych otarciach i odciśnięciach na skórze. Taka bielizna również jest niewidoczna nawet pod cienkim i bardzo obcisłym ubraniem;
  2. idealne przyleganie do ciała – jest to możliwe dzięki użyciu bardzo miękkich przędz i elastycznej dzianiny oraz zastosowaniu odpowiedniej techniki wykończenia, a także dobraniu odpowiedniego rozmiaru bielizny; 
  3. uniwersalność i ponadczasowość – bielizna bezszwowa marki Gatta to mnóstwo modeli z linii basic. Klasyczne fasony i podstawowe kolory (biały, czarny i cielisty) sprawiają, że majtki, biustonosze i topy pasują każdej kobiecie i sprawdzą się w niejednej stylizacji – są niczym druga skóra, niewyczuwalne i niewidoczne pod ubraniem;
  4. brak wszytej metki – to kolejny element, który wyraźnie wpływa na podwyższenie poziomu komfortu. Wszystkie istotne informacje, takie jak skład bielizny czy sposób prania, znajdują się na stemplu;
  5. antybakteryjne właściwości – wszystkie majtki bezszwowe marki Gatta posiadają w klinie przędzę z jonami srebra. Ich działanie polega na hamowaniu rozwoju bakterii, co pomaga zachować odpowiednią higienę, a także znacząco podnosi komfort użytkowania bielizny nawet przez wiele godzin. 

Zalety bielizny bezszwowej są nie do przecenienia. Szczególnie odczuwa się je na co dzień, podczas wielu godzin noszenia majtek czy biustonosza. Seamless to także doskonałe rozwiązanie na specjalne okazje, kiedy ogromne znaczenie ma nieskazitelny wygląd. Wówczas, nieodznaczająca się pod ubraniem bielizna, która w dodatku modeluje sylwetkę, jest na wagę złota. Świetnie sprawdzi się także jako bielizna do spania. 

Dla kogo bielizna bezszwowa? 

Ze względu na liczne korzyści, jakie wynikają z noszenia bielizny bezszwowej, Gatta posiada szeroką ofertę, skierowaną do wielu osób i odpowiadającą na różne potrzeby. Jest to więc nie tylko basic z klasycznymi modelami majtek i miękkich biustonoszy na czele, ale też majtki wyszczuplające z podwyższonym stanem, bielizna termoaktywna, seria produktów dla kobiet w ciąży, a nawet bielizna dla mężczyzn. Każdy rodzaj odpowiada konkretnym wymaganiom. Majtki dla przyszłych mam są skonstruowane w taki sposób, aby nie uciskały i uwzględniały rosnący brzuszek. Bielizna wyszczuplająca jest dziana z poliamidu z dużą domieszką elastanu, dzięki czemu dobrze spełnia swoją funkcję modelującą, a przy tym wygląda szlachetnie. 

Bielizna bezszwowa jest stworzona dla każdego, komu zależy na perfekcyjnym połączeniu maksymalnego komfortu z doskonałym wyglądem.