Witaj na blogu Gatta < Przejdź do sklepu Gatta.pl

Jak dobrać cieliste rajstopy do koloru naszej skóry?

Jak dobrać cieliste rajstopy do koloru naszej skóry?
Popularne

Rajstopy są nieodzownym elementem kobiecego stroju. Stylizacje formalne, biznesowe lub te na wyjątkowe okazje często wymagają założenie rajstop, które stają się tym samym symbolem elegancji. Nie można wówczas zapominać, jak ważne w kobiecej garderobie są klasyczne, gładkie rajstopy w cielistych odcieniach. Powinny być one dla nas niczym druga skóra, która poprawia wygląd naszych nóg, maskując drobne niedoskonałości niczym dobrej jakości fluid. Jak dobrać odpowiedni odcień rajstop dla naszego koloru skóry? Dziś zdradzimy Wam jak to zrobić!

Jaki odcień ma moja karnacja?

Na wstępie powinniśmy określić jaki w rzeczywistości kolor ma nasza skóra. Wszystko tak naprawdę rozchodzi się właśnie o to: o umiejętność określenia koloru swojej karnacji. Jak to zrobić, aby dobrać idealny odcień beżowych rajstop? Mamy na to kilka sposobów….

  1. Wiadomo nie od dziś, że odcień skóry może zmieniać się w zależności od pór roku. Latem, nawet kiedy nie opalamy się celowo, nasza skóra łapie promienie słońca i robi się ciemniejsza, zimą nie korzystamy raczej z kąpieli słonecznych i jesteśmy bledsze. Ważne jest więc, aby dobrać kolor do poziomu Twojej opalenizny. Nie można jednak iść na skróty i dojść do wniosku, że zimą będę nosiła jaśniejsze odcienie, a właśnie wróciłaś cudownie opalona z urlopu spędzonego na plaży w ciepłych krajach.
  2. Wybierając odpowiedni odcień rajstop kolor własnej skóry najlepiej sprawdzić na wewnętrznej stronie ręki w okolicach nadgarstka. To tam skóra ma najbardziej rzeczywisty odcień, wierzch dłoni bardzo łatwo się opala i jest wystawiony na promienie słoneczne nawet zimą, więc można w ten sposób dobrać kolor nieco za ciemny.
  3. Warto również zwrócić uwagę na to czy nasza karnacja ma odcień chłodny czy ciepły. Ma to istotne znaczenie podczas doboru odpowiedniego koloru. Do ciemniejszych, ciepłych karnacji będą pasować bardziej opalone kolory rajstop. Natomiast to jasnych, chłodnych kolorów skóry warto wybrać bledsze odcienie beżu.
  4. Jeśli decydujesz się na zakup rajstop w sklepie stacjonarnym poproś o udostępnienie wzornika z kolorami rajstop. Nie kupuj w ciemno, dlatego, że nazwa koloru podobna jest do tej, która widnieje na Twoim pudrze. Kolory nazywane są przez producentów w sposób dowolny i niejednokrotnie mogą one odbiegać od naszego wyobrażenia
  5. Gdy otrzymasz już wzornik z kolorami najlepiej porównaj go na ręce z odcieniem swojej skóry, możesz w ten sposób dobrać kolor idealnie taki sam jak karnacja lub kilka tonów ciemniejszy, aby nogi sprawiały wrażenie lekko opalonych.
  6. Kupując rajstopy w Internecie postaw na sprawdzone kolory rajstop, które najczęściej wybierasz. Porównywanie swojego koloru skóry ze zdjęciem modelki na stronie sklepu może być mylące, ponieważ każdy monitor inaczej wyświetla kolory. Jeśli nie posiadasz odpowiednich rajstop, na których mogłabyś oprzeć swój wybór, ale masz możliwość sprawdzenia koloru rajstop w rzeczywistości na wzorniku, zrób to i dopiero zamów je przez Internet.

Mnogość cielistych odcieni rajstop w Gatta pozwala nam dobrać rajstopy, które będą praktycznie niewidoczne, a o to nam przecież chodzi. Jeśli nie jesteś pewna, który kolor wybrać postaw na neutralne odcienie takie jak Daino czy najczęściej wybierany przez klientki Golden.

Jak dobrać cieliste rajstopy do koloru naszej skóry?

Rajstopy niczym druga skóra!

Wybierając cieliste rajstopy postaw na kolory, które będą niemal niewidoczne na Twoich nogach.  Będą one podkreślały naturalną karnację, jednocześnie maskując nieco mankamenty skóry. Zadziałają podobnie do kremu BB, który w subtelny sposób zamaskuje drobne, widoczne żyłki czy przebarwienia. Aby czuć się w cielistych rajstopach wyjątkowo swobodnie niczym w drugiej skórze, musisz dobrać również odpowiednią grubość rajstop.

Są miejsca, w których rajstopy trzeba mieć, niezależnie od tego, ile stopni jest obecnie na zewnątrz – biura, oficjalne spotkanie i wydarzenia – nawet latem powinnaś mieć na sobie rajstopy. Tworząc kolekcję rajstop zaprojektowaliśmy modele ultracienkie, które tak naprawdę po założeniu sprawiają wrażenie nagiej skóry. Rajstopy Thin Skin i Cote o grubości 6 DEN, Enna o grubości 8 DEN lub BB Cream Effect o grubości 15 DEN, będą po założeniu niemal niewidoczne, ale subtelnie wyrównają koloryt skóry. Są one też opcją bardzo bezpieczną, nawet jeśli nie będą one idealne w kolorze twojej skóry, to nadal pozostaną niemal niewidoczne.

Jeśli uważasz, że rajstopy powinno być delikatnie widać i nie lubisz wrażenia nagiej skóry, najlepiej wybrać grubość 15 lub 20 DEN. Będą one doskonałym uzupełnieniem stylizacji biznesowych dla eleganckich i lubiących czuć się pewnie kobiet. Taka grubość rajstop jest uniwersalna, niezależnie czy skomponujesz ją z dzienną czy wieczorową stylizacją. Jednocześnie możesz dzięki niej skorygować nieco kolor skóry na nogach. Najbardziej powszechne modele z tych grubości to rajstopy z linii Comfort Line 20 DEN oraz model Luna 15 DEN.

Jak dobrać cieliste rajstopy do koloru naszej skóry?