Witaj na blogu Gatta < Przejdź do sklepu Gatta.pl

Jak wiązać szalik zimą? Pomysły na modne stylizacje

Jak wiązać szalik zimą? Pomysły na modne stylizacje
Porady

Praktyczny szalik może stać się stylowym uzupełnieniem outfitu, jeśli tylko będzie odpowiednio noszony. Wolisz nonszalancko zarzucić na jedno ramię długi szal czy szczelnie owinąć się nim wokół szyi? Bez względu na to, co wybierzesz, możesz wyglądać trendy, a jednocześnie czuć się komfortowo. Poznaj nasze propozycje na modne wiązanie szalika zimą. 

Jak modnie wiązać szalik zimą – kilka zasad

Sposobów wiązania szalika jest mnóstwo. Wiele zależy od efektu, jaki chce się osiągnąć, ale też od rodzaju szalika  i okrycia wierzchniego. Aby zawsze dobrze wyglądać, a przy tym czuć się komfortowo, warto poznać kilka podstawowych zasad:

  1. nie zawsze modny sposób noszenia szalika zapewni wystarczająco dużo ciepła, dlatego dobrze jest zastanowić się nad optymalnym wiązaniem,
  2. do niektórych sposobów wiązania lepiej sprawdzi się szeroki szal w formie chusty, np. gdy chcesz osiągnąć efekt etoli, podczas gdy do innych wystarczy klasyczny szalik,
  3. długi, swobodnie puszczony szal, sięgający poniżej talii, szczególnie dobrze wygląda w parze z równie długim okryciem wierzchnim, natomiast do krótkich kurtek, tzw. puchówek, idealnie pasują szczelne wiązanie szalika wokół szyi lub z krótkimi, zwisającymi końcami,
  4. aby mieć pewność, że szalik nie zsunie się z ramion i wiązanie utrzyma swoją formę, warto wykorzystać broszkę do spięcia go w dowolnym miejscu.

Znając te zasady, łatwiej będzie wybrać sposób wiązania szala, dzięki któremu będziesz wyglądać modnie i stylowo, jednocześnie ciesząc się przyjemnym uczuciem ciepła.

Klasyczne wiązanie wokół szyi

Nie trzeba wymyślać finezyjnych splotów, aby stylowo zawiązać szalik, a jednocześnie zagwarantować sobie ciepło w zimowe dni. Klasyczne wiązanie wokół szyi jest dobrym rozwiązaniem dla każdego. W dodatku są aż 2 sposoby takiego noszenia szalika – z luźno zwisającymi końcami z przodu lub z tyłu. W obu przypadkach owiń szalik wokół szyi, a jego końce równo spuść na plecach lub z przodu. Do takiego sposobu wiązania najlepiej sprawdzi się długi, miękki szalik, który nie zsunie się z ramion. 

Włoski węzeł 

To kolejny ponadczasowy sposób wiązania szalika, często spotykany na ulicach. Aby stworzyć tzw. węzeł włoski, wystarczy złożyć szalik na pół i przez powstałą pętelkę przeciągnąć oba końce. W zależności od efektu, jaki chcesz osiągnąć, możesz ściągnąć szalik mocniej, aby szczelnie otulał szyję, lub luźniej, odsłaniając ją. Takie wiązanie szalika szczególnie dobrze wygląda z krótkimi kurtkami. 

Na jedno ramię

Jak wiązać szalik do płaszcza damskiego? W tym przypadku świetnie będzie wyglądać szal przewieszony przez jedno ramię. To proste, ale efektowne rozwiązanie. Wystarczy, że jeden koniec szalika położysz swobodnie z przodu, drugi owiniesz wokół szyi „na raz” i puścisz z tyłu, na plecach. Może to być zarówno wąski szalik, jak i duży szal. Jeśli będzie długi, dodatkowo osiągniesz efekt optycznie smuklejszej sylwetki szczególnie w parze z płaszczem. Dla pewności, by szalik nie zsunął się, możesz spiąć go na ramieniu ozdobną broszką. Stylizacja z nutką nonszalancji gwarantowana! 

Jak wiązać szalik w formie komina  

Szalik, który ciasno otula szyję, ze schowanymi końcami, to alternatywa dla popularnego komina. Takie rozwiązanie nie tylko modnie wygląda, ale też dobrze chroni przed zimowym chłodem. Jeden koniec szalika połóż tuż przy szyi, a drugi zacznij owijać wokół niej, aby powstał komin. Gdy zostanie tylko krótka końcówka, wsuń ją pod szalik. Finalnie, oba końce szala muszą być niewidoczne. W ten sposób możesz otulić się szalikiem mniej lub bardziej szczelnie – tak, aby czuć się w pełni komfortowo. 

Szalik z paskiem w talii

Światowi projektanci lansują modę na oryginalne wiązanie szalika. Między innymi na wybiegach Diora można podpatrzeć połączenie go z paskiem, które świetnie wygląda nie tylko w parze z damskim płaszczem, ale i z krótką kurtką, sięgającą do pasa. Wystarczy, że długi szalik, swobodnie wiszący z przodu, przewiążesz paskiem w talii. Zimą wybieraj raczej większe, wełniane szale, które nie tylko będą efektownie wyglądać, ale też ogrzeją niczym kamizelka. Aby było Ci jeszcze cieplej, możesz spiąć szal tuż pod szyją broszką. 

Duży szal jako etola 

Niezwykle ciekawą propozycją jest zawiązanie szala w taki sposób, aby przypominał stylową etolę. Im większy, tym lepszy będzie efekt. Najlepiej, by był na tyle szeroki, aby sięgał od ramion do łokci. Owiń się nim jak bandażem i na końcu zepnij ozdobną broszką. Dzięki temu nie zsunie się. Ten sposób wiązania szalika idealnie pasuje do damskiego płaszcza na co dzień, ale sprawdzi się też jako stylowe uzupełnienie kreacji na wielkie wyjście. W tym przypadku zamiast wełnianego, wybierz elegancki szal.