Witaj na blogu Gatta < Przejdź do sklepu Gatta.pl

Jak wybrać odpowiednią bieliznę ciążową?

Jak wybrać odpowiednią bieliznę ciążową?
Porady

Niedawno dowiedziałaś się o cudownej nowinie, która odmieni Twoje dotychczasowe życie? Przed Tobą wyjątkowe dziewięć miesięcy. Dziewięć miesięcy, podczas których otoczone ciepłem i spokojem będzie wzrastać Twoje dziecko. Z jednej strony to dni pełne wielkiej radości, z drugiej wiele obaw i niepokój. To czas niezwykłej odpowiedzialności, a także wielkie wyzwanie dla przyszłej mamy.

Nagle w jednej minucie wszystko staje się mniej ważne, a cała nasza uwaga skupiona jest maleństwie. Rolą przyszłej mamy jest nie tylko zapewnienie bezpieczeństwa swojemu dziecku, ale też zadbanie o swoje potrzeby i wygodę. Wśród wielu czynników mających wpływ na prawidłowy stan zdrowia i samopoczucie, z pewnością jest dobór odpowiedniej bielizny ciążowej, która dostosuje się do licznych zmian panujących w ciele kobiety i zapewni jej odpowiedni komfort. Jaka powinna być odpowiednia bielizna dla kobiet w ciąży? O czym warto pamiętać wybierając biustonosz ciążowy i jakich błędów powinny unikać przyszłe mamy kompletując swoją bieliźnianą garderobę?

Pierwsze spotkanie z bielizną ciążową

Początek ciąży to piękny, ale też niejednokrotnie trudny czas dla wielu kobiet. Pierwszym symptomem zwiastującym ciążę są widoczne zmiany w obrębie kobiecego biustu. Od pierwszych dni ciąży stają się one bardziej delikatne i uwrażliwione, dlatego od początku warto o nie zadbać i obdarzyć je większą niż dotychczas troską. Ulubione biustonosze z koronki warto w tym czasie zastąpić miękkimi biustonoszami bawełnianymi, które otulą wrażliwy biust i nie będą sprawiały niechcianego dyskomfortu podczas całodziennego użytkowania. Zanim zdecydujemy się na specjalistyczny biustonosz dla kobiet w ciąży, warto rozważyć zalety miękkich bezszwowych biustonoszy, swoim kształtem przywołujących krój staników sportowych. Konstrukcja biustonosza Bra Perfect oparta jest na nieusztywnionych, pozbawionych fiszbin miseczkach oraz elastycznym pasie pod biustem. Takie rozwiązanie, oprócz podtrzymania biustu posiada dużą tolerancję do zmiany jego wielkości, zapewnia swobodę ruchów i wysoki komfort noszenia.

Wielofunkcyjny biustonosz ciążowy

Wraz z każdym kolejnym miesiącem kobiecy biust w ciąży nieustannie ulega różnym zmianom, a najbardziej zauważalny jest sukcesywnie zmieniający się rozmiar piersi. Miękki biustonosz na ramiączkach może okazać się niewystarczający, dlatego też przyszłe mamy powinny zaopatrzyć się w specjalistyczny biustonosz z odpinanymi miseczkami, który okaże się niezwykle pomocny podczas karmienia piersią. Regulowane, szerokie ramiączka biustonosza zapewnią wymagane podtrzymanie biustu, a możliwość odpinania miseczek okaże się szczególnie cenna po porodzie. Model takiego biustonosza subtelni otuli kobiece piersi, które zarówno w czasie ciąży jak i podczas karmienia są bardzo wrażliwe i wymagają szczególnej troski i dbałości o ich komfort.

Majtki ciążowe w trosce o przyszłą mamę

Gdy pojawi się wieść o ciąży, wiele kobiet nie może doczekać się momentu, kiedy będą mogły cieszyć się widokiem powiększającego się brzuszka. Wraz z upływem tygodni, pojawia się również pytanie, jaką bieliznę należy wybrać, by była ona wygodna, bezpieczna i dostosowana do zmieniających się kształtów kobiecego ciała. Najlepszym wyborem są wówczas majtki o kroju bikini z wysokim stanem, które przyjemnie otulą ciało i zapewnią wrażliwej skórze miękkość i delikatność. Elastyczne i jednocześnie przyjazne dla skóry materiały majtek ciążowych Mamma dostosowują się do kobiecych kształtów, dlatego też mogą stać się wielkim sprzymierzeńcem kobiety na każdym etapie jej ciąży. Wybierając swój model majtek ciążowych warto zwrócić szczególną uwagę na to, by wyróżniały się miękkimi przeszyciami i zapewniały skórze odpowiednią cyrkulację powietrza. Wybierając kroje majtek bezszwowych eliminujemy uczucie podrażnionej skóry, która w ciąży jest szczególnie napięta i wrażliwa.

Dlaczego rajstopy ciążowe podbiły serca przyszłych mam?

Kompletując swoją ciążową garderobę wiele kobiet wybiera sukienki jako podstawowy element swojego codziennego stroju. Nie bez powodu są one ulubieńcami wszystkich przyszłych mam – zapewniają nieskrępowaną swobodę ruchów, podkreślają ciążowy brzuszek, nie uciskają i dostosowują do zmieniających kształtów. Dobierając rajstopy do sukienki w czasie ciąży warto posłużyć się kilkoma cennymi udogodnieniami, które sprawią że poczujemy się nie tylko bardziej kobieco, ale co najważniejsze wygodnie i komfortowo. Obecnie wiele dostępnych modeli rajstop ciążowych zaprojektowanych jest tak, by posiadały podwyższony stan osłaniający brzuszek. Wygodna konstrukcja rajstop ciążowych Mamma pozwala na podtrzymywanie ciążowego brzuszka nie powodując ucisku, a ponadto poprawiają krążenie i odciążają kręgosłup. Rajstopy ciążowe posiadają odpowiednio wymodelowany przód, który dostosowuje się do zmieniających kształtów, dlatego jedna para rajstop może służyć kobiecie przez cały okres ciąży.