Witaj na blogu Gatta < Przejdź do sklepu Gatta.pl

Jakie pończochy wybrać do pracy?

Jakie pończochy wybrać do pracy?
Popularne

W środowisku biznesowym panują ogólne zasady dotyczące odpowiedniego dopasowania ubioru do okazji. Ten modowy element savoir-vivre, potocznie nazywany dress codem, może być częścią strategii wizerunkowej firmy. Często niezbędnym elementem kobiecego stroju w środowisku biurowym są rajstopy lub pończochy. Jak w praktyce dobierać pończochy do biurowych stylizacji, aby zachować profesjonalny wygląd i nawet latem czuć się wygodnie i komfortowo?

Kobiece i eleganckie samonośne pończochy do pracy

Klasyczne pończochy to kobiece połączenie delikatności,  modnego  designu oraz kompozycji najlepszych włókien użytych do ich produkcji. Elastyczne i sprężyste materiały współczesnych pończoch doskonale dopasowują się do nóg i zapewniają dobrą cyrkulację powietrza. Delikatny, szlachetny  połysk  pończoch optycznie wysmukla nogi, maskując drobne niedoskonałości i tuszując pojawiające się zaczerwienienia lub nierównomierny koloryt. 

W opozycji do popularnych rajstop pończochy samonośne przejawiają wiele zalet, wśród których nadrzędną pozycję zajmuje wygoda. Z uwagi na brak części majteczkowej, która może wpłynąć na komfort noszenia, pończochy samonośne zapewniają pełną swobodę ruchów bez nadmiernego ucisku w pasie. Pończochy samonośne doskonale łączą się z dopasowanymi elementami kobiecej garderoby będącymi częścią formalnego stroju do pracy. W przeciwieństwie do rajstop nie odznaczają się pod ubraniem, dyskretnie osłaniając nogi i nie powodując nieestetycznych fałdek w obszarze bioder i brzucha. Pończochy samonośne od wewnętrznej strony wykończone są silikonowymi paskami, dzięki czemu nie zsuwają się z nóg i pozostają na swoim miejscu tak długo, jak zechcesz. 

Gwarancją perfekcyjnego wyglądu w pracy jest dobór odpowiednich tkanin i materiałów naszych ubrań, oraz dbałość o detale naszego stroju. Zapewne każda z nas zna tę sytuację, gdy zaczepiona pończocha postawiła nas w niekomfortowej sytuacji, oczko po oczku odsłaniając nasze nogi? Kompletując garderobę do pracy warto poszerzyć ją o odpowiednią parę pończoch, które pozwolą uniknąć niechcianych pionowych szlaczków wykazując wysoką odporność na uszkodzenia. Innowacyjne, klasyczne pończochy z linii Fortissima, nie puszczają lecących oczek, zapewniając gwarancję perfekcyjnego wyglądu w każdej sytuacji.

Jakie pończochy założyć do pracy?

Wedle ogólnie przyjętych zasad dress codu panującego w biurowej przestrzeni publicznej najbardziej odpowiednim kolorem pończoch są modele odcieniem zbliżone do naszego koloru skóry. Paleta różnorodnych odcieni nude dostosowanych do wielu typów kobiecej karnacji z pewnością pozwoli na dobranie odpowiednich pończoch do naszego stroju do pracy. Warto zainwestować przede wszystkim w wysokiej jakości pończochy cieliste, które stanowią  bazę ubioru eleganckiej kobiety.  Pończochy Michelle o wysokiej transparentności i grubości 8 DEN w sposób najbardziej zbliżony imitują naturalny odcień naszej skóry i pasują niemal do każdej stylizacji niezależnie od okazji i pory roku. W sytuacjach, gdy pożądany jest ubiór o wysokim stopniu formalności warto zrezygnować z wszelkich ozdób na pończochach, elementów dekoracyjnych, a także wzorów, które niepotrzebnie będą przyciągać uwagę Dla dziewczęcych kropek, pasków i kokardek z pewnością znajdzie się miejsce w stroju casualowym, chyba że kodeks ubioru w danym miejscu pracy pozwala na swobodę w doborze stroju. 

A jak przedstawia się aspekt czarnych pończoch w miejscu pracy? Eksperci od etykiety są zgodni co do tego, że czarne pończochy nie są tak bardzo eleganckie jak ich odpowiedniki w kolorze beżowym. Dozwolone jest jednak ich noszenie w pracy, która nie wymaga stosowania restrykcyjnego dresscodu. Doskonale uzupełniają zwłaszcza monochromatyczne zestawienia w jednolitym kolorze czarnym – w zestawieniu z butami w stonowanych kolorach podkreślają urok czarnych sukienek i spódnic

Czarne pończochy doskonałe na wieczorną kolację biznesową

Praca to nie tylko wypełnianie zadań bezpośrednio w czasie i miejscu naszej zawodowej aktywności. Wiele służbowych obowiązków związanych jest nierozerwalnie z uroczystymi kolacjami, eventami, branżowymi galami i bankietami. Wówczas nas formalny strój zastępujemy wieczorowymi kreacjami. Taka okazja służy temu, by zastąpić noszone na co dzień rajstopy na rzecz bardziej kobiecych i eleganckich pończoch, które podkreślą uroczysty charakter stylizacji podczas wydarzenia biznesowego. Pończochy koronkowe Matilde uzupełnią wieczorową sukienkę i staną się pełną klasy ozdobą nóg. Pionowy pasek imitujący szef pończoch wysmukla nogi, zmysłowo podkreślając ich kontury.