Witaj na blogu Gatta < Przejdź do sklepu Gatta.pl

Jakie rajstopy założyć do pracy? Nasze propozycje

Jakie rajstopy założyć do pracy? Nasze propozycje
Porady

Bez względu na to, czy jesteś zwolenniczką noszenia rajstop na co dzień, czy nie, są stylizacje, które nie obejdą się bez nich. Tak jest w przypadku strojów do pracy. Szczególnie gdy obowiązuje ściśle ustalony dress code, rajstopy są nieodłącznym elementem strojów biznesowych. Na co więc zwracać uwagę przy wyborze, aby nie popełnić modowego faux pas? Jakie rajstopy do pracy będą odpowiednie? Podpowiadamy!

Rajstopy do pracy zgodne z dress codem

Grube czy cienkie? Czarne czy cieliste? W przypadku dress code’u obowiązują ściśle określone zasady, którymi należy się kierować przy wyborze najlepszych rajstop do pracy. Zgodnie z nim, powinny być:

  • transparentne – im cieńsze, tym lepiej, ponieważ rajstopy w biznesowym stroju muszą być niczym druga skóra na nodze – niemal niewidoczne, dlatego warto sięgać po modele o grubości maksymalnie 20 DEN;
  • cieliste – to najbardziej elegancki wybór, który będzie odpowiedni do pracy. Wybierając rajstopy w neutralnym kolorze, należy pamiętać, aby były jak najbardziej zbliżone do koloru skóry, ewentualnie mogą być odrobinę ciemniejsze, nigdy jaśniejsze;
  • matowe – z puntu widzenia dress code’u są bardziej eleganckie od błyszczących;
  • gładkie – wzory zdecydowanie lepiej zostawić na inne okazje, do strojów casualowych.

Uwzględniając to wszystko, najlepszymi rajstopami do pracy są transparentne, matowe modele w cielistym odcieniu, możliwie jak najcieńsze. Dzięki temu wyrównają koloryt skóry, a jednocześnie nie będą widoczne dla innych. Te kryteria spełniają nasze bestsellerowe rajstopy Luna i Enna

Pamiętaj, że lato i upalna pogoda nie zwalniają Cię z noszenia rajstop do biznesowych stylizacji. Aby czuć się jak najbardziej komfortowo, warto wtedy sięgnąć po ultracienkie rajstopy o grubości 6 i 8 DEN. Model Cote o matowym wykończeniu i grubości 6 DEN będzie idealny. 

A może jednak czarne rajstopy do pracy?

Dress code jasno mówi, że czarne rajstopy nie są odpowiednim wyborem w przypadku stroju o wysokim stopniu formalności. Jednak ta zasada bywa naginana i coraz częściej można je zobaczyć w biznesowych outfitach. Jeśli już zdecydujesz się na czarne rajstopy, pamiętaj, aby były cienkie, maksymalnie o grubości 15 DEN, i gładkie. Zakładaj je wyłącznie wtedy, gdy cały strój będzie utrzymany w ciemnej tonacji. Zdecydowanie lepiej też wybrać je na formalne wieczorne wyjście, np. służbową kolację albo branżową galę, niż nosić w ciągu dnia. 

Jakie rajstopy do pracy, gdy jest zimno?

Na szczęście, gdy jest bardzo zimno, dress code dopuszcza inne rajstopy niż cieniutkie, cieliste modele. W jesienno-zimowych miesiącach bez przeszkód można nosić kryjące czarne rajstopy, nawet w profesjonalnym stroju biznesowym! Tylko wtedy nie są one postrzegane jako błąd. Jednak nadal pamiętaj, aby były gładkie i matowe tak jak satynowo miękkie i niezwykle eleganckie rajstopy Satti Matti, dostępne w różnych grubościach – od 50, aż po 120 DEN. 

Te rajstopy nigdy Cię nie zawiodą! 

Biznesowy outfit musi być nienaganny, dlatego rajstopy z lecącymi oczkami są niedopuszczalne. Oczywiście taka sytuacja może zdarzyć się każdej z nas w najmniej oczekiwanym momencie, dlatego zawsze warto mieć przy sobie zapasową parę rajstop. Możesz też wybrać rajstopy, które są wyjątkowo wytrzymałe i „nie puszczają lecących oczek” tak jak model Fortissima. Nawet jeśli je zaciągniesz, nie musisz obawiać się, że po chwili powstanie wyraźna dziura. 

Wyjątkowym rodzajem rajstop, które przyniosą ulgę obolałym i zmęczonym nogom, są rajstopy kompresyjne z linii Control Press. Ich zadaniem jest wspomaganie krążenia, aby uchronić przed ewentualnymi żylakami oraz uczuciem ciężkich i opuchniętych nóg. To idealna propozycja szczególnie dla tych kobiet, które większą część dnia spędzają w jednej pozycji tak jak fryzjerki czy pracownice biurowe. Co ważne, te wyjątkowe rajstopy są niezwykle eleganckie dzięki formowaniu w kształcie nogi oraz wykonaniu z przędzy oplatanej o gładkiej strukturze, dlatego są jedwabiste w dotyku. Dodatkowo, cielisty kolor oraz grubość 20 DEN sprawiają, że rajstopy kompresyjne sprawdzą się w formalnym outficie – będą elegancko wyglądać, a przy tym dyskretnie spełnią swoją profilaktyczną funkcję. 

Rajstopy do pracy poza dress codem

Nie wszyscy pracują w korporacjach, w których strój jest z góry zdefiniowany przez zasady dress code’u. Dlatego, jeśli masz większą dowolność w dobieraniu garderoby na co dzień, nie musisz ograniczać się do transparentnych, cielistych ewentualnie czarnych rajstop. Postaw na ponadczasowe geometryczne wzory albo subtelne kropki. Częściej też sięgaj po kolory, raczej stonowane i głębokie odcienie, np. bordo, niż intensywne i nasycone barwy. Natomiast zwierzęce printy, metalizującą przędzę i rajstopy imitujące pończochy, zostaw na inne okazje.