Witaj na blogu Gatta < Przejdź do sklepu Gatta.pl

Nowość! Rajstopy ekologiczne Gatta w trosce o środowisko naturalne

Nowość! Rajstopy ekologiczne Gatta w trosce o środowisko naturalne
Lifestyle

Trend na ekologię to jedna z ważniejszych rzeczy, która wydarzyła się w modzie. Rosnąca świadomość konsumentów sprawia, że coraz większą uwagę zwraca się na to, w jakim stanie jest nasza planeta. Życie w duchu dbania o środowisko i polityki „zero waste” to też nowe wytyczne dla marek odzieżowych, które coraz częściej wypuszczają na rynek modele produkowane w zrównoważony sposób. Jako marka pończosznicza z wieloletnim doświadczeniem dotrzymujemy kroku pozytywnym praktykom i z myślą o naszej planecie stworzyliśmy linię rajstop ekologicznych Q-EKO

Specyfika linii Q-EKO

Rajstopy Q-EKO wykonane są z innowacyjnej przędzy Q-NOVA® by Fulgar®, która określana jest mianem ekologicznej przędzy przyszłości. Jest to włókno nylonowe pozyskane z recyklingu, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii o zmniejszonym wpływie na środowisko, które umożliwiają mechaniczne przetworzenie surowców. Ekologiczny wymiar produktów z linii Q-EKO wynika z zastosowania procesu produkcji, który gwarantuje mniejsze zużycie wody oraz znaczne obniżenie emisji dwutlenku węgla na kilogram wyprodukowanej przędzy. Najważniejsze jest jednak wykorzystanie surowców wtórnych – tworząc przędzę, korzysta się z wyprodukowanych przez człowieka odpadów, które teoretycznie nie są już użyteczne. 

Ekologia to nie tylko moda, to niezwykle potrzebny aspekt funkcjonowania współczesnego społeczeństwa. Przecież każdy z nas marzy o tym, aby kolejne pokolenia mogły podziwiać świat tak pięknym, jak było to dane nam. To właśnie te oczekiwania doprowadziły do tego, że technologicznie zaawansowane firmy produkujące przędzę stawiają na zużyte surowce, aby zminimalizować degradację środowiska naturalnego. Razem z firmą Fulgar wychodzimy naprzeciw tym działaniom i z myślą o planecie proponujemy produkty wykonane z ekologicznych włókien Q-NOVA®.

Ekologia jest dla nas ważna

Wyznajemy filozofię, że należy podążać za światowymi trendami, aby kroczyć do przodu i się rozwijać. Jednym z takich trendów, który stale przybiera na sile, jest zwracanie szczególnej uwagi na postępujący proces degradacji środowiska. Wynika on z nieustającego, szybkiego rozwoju przemysłu i  technologii oraz stale rosnącego konsumpcjonizmu. Konieczne jest więc rozpoczęcie świadomych, odpowiednio ukierunkowanych działań w celu ochrony Ziemi. 

Jako jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek pończoszniczych chcemy kreować nowy, ekologiczny sposób myślenia. Opiera się on na założeniu, że jeżeli możemy wyprodukować rajstopy, które pod względem wyglądu i komfortu użytkowania nie odbiegają od naszych wysokich standardów, a do ich produkcji wykorzystamy surowce pochodzące z recyklingu i technologię, która redukuje szkodliwe dla środowiska działanie dwutlenku węgla, to należy to jak najszybciej zrobić. W ten sposób chcemy jeszcze mocniej zaakcentować, jak ważna jest planeta, na której żyjemy. Jednocześnie udowadniamy, że produkty, które oferujemy, są przemyślane, oraz że wyjątkowo mocno zależy nam na dbaniu o zdrowie naszych klientów. Przypominamy przy tym, że zdrowie i istnienie ludzkości, zależy od kondycji Matki Natury, a ta zaś od naszych świadomych wyborów. 

Filozofia Q-EKO

Q-EKO to nazwa własna linia produktów, ale to również szereg działań marketingowych i PR-owych, które mają na celu uświadamianie naszych klientek, jak ważna w codziennym życiu jest obecnie ekologia. Zwiększanie świadomości konsumentów może przyczynić się do jeszcze bardziej dynamicznego rozwoju tak bardzo potrzebnego w dzisiejszych czasach nurtu „zero waste”. Q-EKO ma również znaczenie metaforyczne i stało się hasłem, które doskonale obrazuje naszą drogę „ku ekologii”, z jednoczesnym zachowaniem najlepszej jakości produktów. Zależało nam na tym, aby czytelny przekaz mógł dotrzeć nie tylko do polskich, ale również zagranicznych klientek. Obecnie Q-EKO jest dopiero początkiem projektu, który ma akcentować dążenie ku przyszłości, które będzie odbywać się z poszanowaniem praw natury i środowiska. 

Rajstopy z linii produktów Q-EKO

Będąc na początku drogi wytwarzania ekologicznych rajstop, pończoch i odzieży stworzyliśmy pierwsze produkty, które trafią do rąk naszych klientek. Linia Q-EKO to obecnie klasyczne rajstopy w dwóch grubościach 20 i 40 DEN. Są to najpopularniejsze modele, od lat chętnie wybierane przez nasze klientki. Tworząc linię rajstop Q-EKO, myśleliśmy o konsumentach, którzy coraz częściej zwracają uwagę na walory ekologiczne kupowanych produktów. Dajemy im tym samym możliwość wyboru, który ma ich kierować w stronę ochrony środowiska. 

Rajstopy z linii Q-EKO to produkty o najwyższej jakości. Są miękkie w dotyku i delikatne dla naszej skóry. Jednocześnie dzięki wysokiej elastyczności, perfekcyjnie dopasowują się do kształtów sylwetki, gwarantując odpowiedni komfort podczas ich noszenia. Co ważne rajstopy te posiadają certyfikat OEKO-TEX na ekologiczny wyrób gotowy, co wiąże się z bardzo restrykcyjnymi badaniami nad produktem. Większość firm pończoszniczych oferujących tekstylne produkty ekologiczne dysponuje wyłącznie certyfikatem OEKO-TEX od dostawców przędz, a nie własnym certyfikatem mówiącym o właściwościach oferowanego produktu. Dbając o najwyższą jakość i opierając się na prawdziwych założeniach ochrony środowiska, postaraliśmy się, aby wszystkie produkty z linii Q-EKO zostały wykonane z przędz posiadających międzynarodowy certyfikat GRS. Jest on standardem, który określa wymagania dotyczące certyfikacji włókien pochodzących z recyklingu, a jego celem jest zwiększenie wykorzystywania tych materiałów.

Rajstopy Q-EKO – nowa linia produktów z myślą o środowisku

W naszej najnowszej linii produktów ekologicznych możemy znaleźć 3 modele rajstop. Klasyczne gładkie rajstopy Q-EKO o grubości 20 DEN są eleganckie i doskonale sprawdzą się jako dodatek do stylizacji biznesowych i tych na oficjalne wyjście. W tej grubości oferujemy również rajstopy Q-EKO w kropki. To najczęściej i najchętniej wybierany przez klientki wzór. Pasuje do kobiet w różnym wieku i stylowo nawiązuje do mody na ponadczasowe wzory inspirowane retro. Dla miłośniczek kryjących rajstop stworzyliśmy natomiast ekologiczne rajstopy z mikrofibry o grubości 40 DEN. Równomiernie pokrywają one nogi kolorem, są elastyczne i bardzo komfortowe podczas użytkowania.

Linia Q-EKO to przyszłość, do której warto dążyć. To linia produktów, która gwarantuje odpowiednią jakość, a jednocześnie jest produkowana w zrównoważony sposób. Tworzymy rajstopy z poszanowaniem środowiska naturalnego dla zdrowia i życia kolejnych pokoleń.