Witaj na blogu Gatta < Przejdź do sklepu Gatta.pl

Pełny i uniesiony biust dzięki biustonoszom push-up

Pełny i uniesiony biust dzięki biustonoszom push-up
Porady

Pełny i uniesiony biust to marzenie wielu kobiet. Jednak nie każda z nas została nim obdarzona przez naturę. Na szczęście w prosty sposób można temu zaradzić, nosząc biustonosz push-up! Jakiego efektu można się spodziewać i dla kogo jest przeznaczony? Odpowiadamy!

Dla kogo biustonosz push-up?

Już sama nazwa wskazuje, że biustonosz push-up optycznie powiększa piersi (z ang. push – pchać, up – do góry). Ten model został więc stworzony z myślą o kobietach, które mają taką potrzebę. Powodem może być posiadanie małego lub średniego biustu, ale też takiego, który stracił jędrność. Biustonosz push-up zbiera piersi i podnosi je, dzięki czemu biust jest nie tylko uniesiony, ale wydaje się pełniejszy i jędrniejszy. Taki efekt zachęca do noszenia ubrań z większym niż dotychczas dekoltem. 

Jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Dobrze dobrany biustonosz odgrywa bardzo ważną rolę z kilku powodów. Zapewnia pożądany efekt wizualny, daje poczucie komfortu i nie ma negatywnego wpływu na zdrowie. Źle dobrana bielizna może bowiem boleśnie uciskać nie tylko piersi, a w dalszej perspektywie powodować nieprzyjemne schorzenia. Zbyt mały albo za duży biustonosz to także problem natury estetycznej. W przypadku modeli push-up efekt może być groteskowy. A przecież każdej z nas zależy na tym, żeby piersi wyglądały naturalnie. Dlatego tak istotny jest odpowiedni rozmiar biustonosza. Określenie go wcale nie jest trudne:

W pierwszej kolejności należy zmierzyć obwód pod biustem. Najlepiej jest to zrobić na nagie ciało, na wydechu i dość mocno zaciskając taśmę mierniczą. Od wyniku trzeba odjąć 5 cm. Przykładowo: jeśli otrzymany wynik wynosi 78 cm, to wyrównujemy go do rozmiaru 75 cm pod biustem.

W drugiej kolejności ustalamy rozmiar miseczki. Jeśli piersi są jędrne, można to zrobić w pozycji wyprostowanej. Natomiast w przypadku większych biustów warto delikatnie się pochylić. Taśmę mierniczą należy umieścić na wysokości sutka, nie zaciskając jej zbyt mocno. Od wyniku odejmujemy obwód pod biustem. Różnica, jaką otrzymamy, jest rozmiarem miseczki, zgodnie z tabelką:

Po czym poznać, że biustonosz jest prawidłowo dobrany? Piersi muszą idealnie mieścić się w biustonoszu, a miseczka nie może przecinać linii biustu. Fiszbiny celują w środek pachy. Mostek i ramiączka przylegają do ciała, nie wpijając się w nie, a pas obwodu leży na jednej linii. Haftka na plecach nie podnosi się. Dobrze dobrany biustonosz od razu da się poczuć

Biustonosz push-up i double push-up

Każdy model biustonosza wyróżnia się charakterystyczną dla siebie konstrukcją, dzięki której może pełnić dodatkową funkcję, np. optycznie powiększać biust. W tym przypadku miseczki nie muszą być usztywniane, ale konieczny jest push-up. Może on być w formie wkładek umieszczonych w specjalnych kieszonkach albo wbudowany na stałe – z pianki gorseciarskiej, żelu silikonowego lub gąbki. W zależności od efektu, jaki chce się osiągnąć, z oferty Gatty można wybrać:

  • biustonosz push-up – posiada gładką miseczkę, która jest termicznie modelowana i posiada wbudowany pojedynczy push-up, dzięki czemu zapewnia efekt delikatnie większych i uniesionych piersi. 
  • biustonosz double push-up – dzięki zastosowaniu podwójnego wypełnienia w postaci wbudowanych wkładek push-up, piersi są większe i pełniejsze oraz zebrane do środka, tworząc kształt miękkiego V, przy zachowaniu naturalnego efektu. 

Pierwszy rodzaj biustonosza to propozycja idealna dla kobiet, którym zależy na subtelnym powiększeniu piersi. Natomiast double push-up zagwarantuje prawdziwy efekt WOW! 

Najnowsza kolekcja biustonoszy push-up od Gatta 

W najnowszej kolekcji bielizny damskiej od marki Gatta prócz klasycznych modeli biustonoszy, do wyboru mamy również modele push-up. Pierwsza propozycja to biustonosz push-up Audrey, dostępny klasycznych kolorach czerni oraz beżu – propozycja idealna na co dzień. Natomiast wyjątkowe okazje wymagają od nas równie wyjątkowej bielizny. Model koronkowego biustonosza push-up Blanca to kwintesencja kobiecości. Ten model z pewnością przypadnie do gustu niejednej kobiecie, która marzy o pełnym i uniesionym biuście. Wybór należy do Ciebie!