Zwroty

Termin na zwrot towaru

Jeżeli dokonują Państwo zakupów jako konsument w rozumieniu art. 221 Kodeksu cywilnego, mają Państwo prawo odstąpić od umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. W gatta.pl dajemy Ci na to aż 60 dni!

Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 60 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy. Jeżeli przedmiotem umowy jest wiele rzeczy, które są dostarczane osobno, termin ten wygasa po upływie 60 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie ostatniej z rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie ostatniej z rzeczy.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład złożonego na piśmie przesłanym pocztą na adres: Sklep Internetowy Gatta, ul. Ceramiczna 1b, 98-220 Zduńska Wola lub pocztą elektroniczną na adres Sprzedawcy: gatta@gatta.pl.

Formularz zwrotu

Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza zwrotu, jednak nie jest to obowiązkowe. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

formularza zwrotu

Zwrot towaru

Proszę odesłać lub przekazać nam zwracaną rzecz niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni.

Zwrot należności

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy.

Możemy jednak wstrzymać się ze zwrotem płatności do chwili otrzymania rzeczy lub do chwili dostarczenia dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodzili się Państwo na inne rozwiązanie i nie wiąże się ono z powstaniem dla Państwa dodatkowych kosztów.

Koszty zwrotu

Będą musieli Państwo ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.

Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Zwrot towaru kupionego w sklepie stacjonarnym

W sytuacji gdy któryś z Naszych produktów nie spełnia Państwa oczekiwań, możliwy jest ZWROT (wyłącznie na kartę podarunkową) bądź WYMIANA w okresie 7 DNI od daty zakupu (w przypadku uczestników programu Gatta Club, okres ten wynosi 30 DNI) za okazaniem paragonu zakupu.

Jednocześnie pragniemy poinformować, iż zwroty oraz wymiany nie mogą być realizowane w przypadkach, gdy towar:

  • nosi ślady użytkowania
  • został uszkodzony
  • nie posiada oryginalnych metek
  • nie posiada oryginalnego opakowania

Części górne produktów gorseterii i bielizny osobistej (np. Bra Mamma) oraz kostiumy kąpielowe (w komplecie) podlegają jedynie WYMIANIE

 

 

Zwrotowi nie podlegają

Informujemy, że prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje, jeżeli przedmiotem umowy są rzeczy dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, których po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.

ZWROTOM oraz WYMIANIE nie podlegają

  • części dolne bielizny osobistej (np. majtki, body) z wyłączeniem strojów kąpielowych
  • produkty II gatunku